Haber Detayı
06 Ocak 2017 - Cuma 15:55
 
Van Çatak Belediyesi'ne kayyum atandı
Van'ın Çatak İlçesi Belediye Başkanı Celalettin Bartu'nun tutuklanmasının ardından yerine kayyum olarak atanan İlçe Kaymakamı Hacı Asım Akgül, belediye binasına gelerek göreve başladı.
İLÇELER Haberi
Van Çatak Belediyesi'ne kayyum atandı

ŞEHRİVAN HABER - Van'ın Çatak İlçesi Belediye Başkanı Celalettin Bartu'nun tutuklanmasının ardından yerine kayyum olarak atanan İlçe Kaymakamı Hacı Asım Akgül, belediye binasına gelerek göreve başladı.

 

 

Çatak Belediyesi'nin DBP'li Belediye Başkanı Celalettin Bartu'nun 'terör örgütüne üye olma' suçundan tutuklanmasının ardından İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum olarak atanan İlçe Kaymakamı Hacı Asım Akgül, belediye binasına başkanlık makamına oturdu. Akgül, gelir gelmez belediye personeliyle bir toplantı düzenledi. Burada konuşan Akgül, bugün itibariyle göreve başladıklarını belirterek şöyle dedi:

 

 

"Bizlerin görevi vatanımıza, milletimize en iyi hizmeti sunarak vatandaşımızı memnun etmek. İlçemizin gelişmesi güzelleşmesi için birlikte imkanlarınızın sınırlarını zorlayacağız. Belediyecilik hizmetinde hiç bir aksaklığı kabul etmeyeceğimi bilmenizi isterim. Bundan önce nasıl çalışıyordunuz bilmem ama bu günden itibaren herkes elinden geldiğinden daha fazla çalışacak. Devletimizin bizlere verdiği yeni göreve layık olup halkımız için daha fazla çalışıp daha verimli olacağız."

 

Kaynak: (Şehrivan) - Şehrivan Gazetesi Editör: Önder Altınal
Etiketler: Van, Çatak, Belediyesi'ne, kayyum, atandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı