Haber Detayı
19 Mayıs 2017 - Cuma 15:26
 
DİYANET İŞLERİ BAŞKANI VAN'DA ZOR ANLAR GEÇİRDİ
Van'daki İl Müftülük binasının temel atma törenine katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet görmez zor anlar yaşadı.
- Haberi
DİYANET İŞLERİ BAŞKANI VAN'DA ZOR ANLAR GEÇİRDİ

ŞEHRİVAN GÜNCEL: ORHAN AŞAN / MERAL YILDIZ - Van’da düzenlenen temel atma töreninde aniden bastıran fırtına nedeniyle platformun kısmen çökmesi sonucu Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli adeta ölümden döndü.

 

Van İl Müftülüğü için Eski Araştırma Hastanesi yakınlarında yapılacak bina için temel atma töreni düzenlendi. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Van Valisi İbrahim Taşyapan, AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas, kurum amirleri ve çok sayıda davetlinin katıldığı tören, aniden esen fırtınanın azizliğine uğradı.

 

AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay’ın konuşması sırasında davetliler için kurulan platformun demir ayaklıkları fırtına nedeniyle yerinden çıktı. Yaşanan çökme esnasında davetliler etrafa kaçışırken, Mehmet Görmez ise korumalar tarafından alandan çıkarıldı. Aralarında Mehmet Görmez’in de bulunduğu çok sayıda davetli adeta ölümden döndü.

 

İşte o görüntüler:

 

 

Fırtına nedeniyle kısa süreliğine ara verilen tören, daha sonra butona basılarak temele ilk harcın dökülmesiyle son buldu. Görmez ve beraberindekiler ise daha sonra buradan ayrıldı.

Kaynak: (Şehrivan) - Şehrivan Gazetesi Editör: Ömer Altınal
Etiketler: DİYANET, İŞLERİ, BAŞKANI, VAN'DA, ZOR, ANLAR, GEÇİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı