Yazı Detayı
27 Eylül 2016 - Salı 10:55
 
İÇ SAVAŞ ÇIKARMAK İÇİN HERŞEYİ GÖZE ALDILAR!
M.Necip Yavuzer
sehrivangazetesi@hotmail.com
 
 

Özlü Söz: Düşmanın en büyük hilesi dostluğudur.

 

                                                                 SADİ ŞİRAZİ

 

Türkiye’ye bakarsanız Amerika hala dost ve müttefik! Amerika İslam coğrafyasında istediği her şeye müdahale etme yetkisini kendisinde görüyor. Çünkü iktidara getirdikleri ve iktidarda destekledikleri işbirlikçileri sayesinde coğrafyamız insanı hakkında her türlü kararı veriyor.

 

Erdoğan, AKP’yi kurarken birçok insandan destek istemişti. Bunlardan bir tanesi de rahmetli Muhsin Yazıcıoğluydu. Kendisine demişti ki; “Amerika ile bugüne kadar kimse kazançlı çıkmadı. Fil’le yatağa girmek gibidir ezilerek çıkılır”.

 

Amerika, AKP-CEMAAT ikileminde tavrını cemaatten yana koymuştu. Çünkü uzun bir süreden beri düşman olarak gördüğü İran’ı ablukaya almak ve İran’ı yok etmek için hedefi vardı. Başta Suudi rejimi olmak üzere Kuveyt, Katar, BAE, Afganistan, Pakistan ve Irak İran’a düşmanlık etmek için cephe oluşturmuşlardı. Tabi bunu Amerika’nın isteği doğrultusunda yaptıkları herkesin malumu…

 

Bu ablukada Türkiye’nin yeri daha net belli değildi. Her ne kadar AKP iktidarı Amerika tarafından desteklendiyse de İran’a düşmanlıkta adım atmamaları Amerika’nın pek hoşuna gitmemekteydi. Bu düşmanlığı her defasında dile getiren F.Gülen ve cemaatiydi. Bu durum Amerika’nın projesine uygun düşmesiyle cemaat onlar açısından tercih sebebiydi.

 

15 Temmuz darbesinin önlenmesi Amerika’nın planını bozmasıyla dengeler değişmeye başladı. Darbe girişimine kadar Amerika’nın gölgesinde Suriye politikası belirleyen Türkiye darbe girişiminde Amerika’nın cemaat yanlısı bir tutum içine girmesini bir algı olarak bütün kesimlere işledi.

 

Amerikalı yetkililer geldiklerinde darbe yanlısı oldukları onlara söylenmedi hep dost ve müttefiklik dile getirildi. Oysa gerçek bütün çıplaklığı ile hem CB Erdoğan hem AKP kurmayları velhasıl herkes tarafından biliniyor. Ama resmi söylem olarak Amerikalı yetkililere söylenmedi.

 

CB Erdoğan BM toplantısına katılmak için Amerika’ya gitti. BM’de yaptığı konuşmada yine “Dünya 5’ten büyüktür” sözünü tekrar etti. Sanki kendisi Yeni Kapı mitinginde konuşuyormuş gibi dünya liderlerine hitap etti. Aslında mesaj Türkiye’deki destekçilerineydi. Çünkü bu konuşma dünya liderlerine yapılacak bir konuşma değildi. Siyonizmin emrine giren bütün emperyalist ülkelerin yanı sıra onların gölgesinde varlıklarını sürdüren devletçiklere gelin benim bu görüşümü benimseyin ve sizde bu görüşüme destek verin yeni bir dünya kuralım demek istiyordu.

 

CB Erdoğan bunu söylerken arkasında onu destekleyecek bir güç ve organize yok. O treni Erbakan’dan ayrılıp F.Gülene ben parti kuracağım bana yardım et dediğinde kaçırmıştı. Erbakan, Müslümanların birleşip Siyonizm’in emrindeki emperyalistlerin sömürü çarklarını kırmak ve Müslümanları dünyada söz sahibi yapmak için bu projeyi yapmıştı.

 

Erdoğan bu projeye destek vermek yerine kendisinin liderliğinde bir siyasi oluşum yapmak için içte F.Gülenden, dışta Amerika’dan destek istedi ve o destekleri de aldı. Ama geldiği noktada işler onun planladığı gibi gitmedi. Amerika onu desteklemek yerine cemaat önderliğinde bir darbe girişiminin destekçisi oldu. Her ne kadar darbe önlendiyse de bundan sonra Amerika bu yenilgisinin intikamını başka şekilde alarak Türkiye’yi asla rahat bırakmayacaktır.

 

PYD ve YPG’yi destekleyen Amerika bu konuda Türkiye ile ters düşüyor. Suriye’ye giren Türkiye bu girişimi ile Amerika’nın planlarına bir darbeyi daha vurdu. Şimdi bundan sonra olabilecek meseleleri yakından takip edenlerin söylediklerini ciddiye alarak tehlikenin boyutlarına dikkat edelim.

 

Türkiye, 15 Temmuz’da kanlı darbe girişiminde bulunan FETÖ ile mücadele ederken, emekli Albay Hasan Atilla Uğur, ikinci darbe uyarısı yaptı. İkinci kalkışmanın çok yakın olduğunu söyleyen Uğur, yapılan planı adım adım anlattı.

 

ABD destekli 15 Temmuz darbe girişimi, 7'den 70'e milletin destansı girişimiyle püskürtüldü. Fetullahçı Terör Örgütü'ne bağlı haşhaşiler ve onların destekçileri eliyle tertiplenen işgal girişiminin üzerinden 2 ayı aşkın zaman geçti. Hainlere yönelik OHAL kapsamında yürütülen yoğun operasyonlara rağmen tehlike henüz geçmedi. 15 Temmuz günü gazetemizin Ankara temsilciliğini ziyaret ederek ilk kalkışmayı haber veren emekli Albay Hasan Atilla Uğur, 'üst akıl' destekli yeni bir darbe hazırlığına ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı. İşte, Uğur'un kaynaklarına dayandırarak anlattığı ikinci kalkışma senaryosuna ilişkin şok bilgiler...

 

İkinci kalkışmaya hazır olun. Ve çok yakın bir zamanda. Çok net bilgi olarak söylüyorum: İkincisi daha kanlı olacak. Kimse 'Tamam bu iş bitti, Türkiye rayına oturdu, artık Amerika başka bir şey yapamayacak, FETÖ başka bir şey yapmayacak, PKK başka bir şey yapamaz, biz belini kırdık bu örgütlerin' falan demesin. Bu bizi, hazırlanmakta olan kalkışmada tamamen başarısızlığa götürür. Paramparça oluruz."

 

“Aldığım bilgiye göre, İngilizler 2,5 aydır Güneydoğu'daki bütün aşiretlerin ayağına gidiyor. Özellikle Hakkâri, Van, Çatak, Silopi, Mardin bölgesinde etkin aşiretlere... Bunlarla pazarlıklar yapıyorlar. Toprak ağası olarak varlığını sürdüren bu aşiretlerin bankalara olan birikmiş trilyonlarca liralık borçlarını ödediler. Aşiretlerin bütün kredi borçları ödendi. İngiltere ödedi bunları. Konsolosun aşiretler içinde ne işi var? PKK yol kontrolü yaparken bunların araçlarını 'buyurun' diyor bırakıyor, diğer araçlara kimlik kontrolü yapılıyor. Neden?"

 

Evet, emekli Albay H. Atilla Uğur’un açıklamalarından bir kısmını alıntıladım. Bunlar çok önemli iddialar ve dikkate alınması gerekiyor. Eğer denilenler doğruysa Amerika doğu ve güneydoğu bölgelerimizde bir iç savaş çıkartacak. Savaş çıktığı zaman herkes kaybedecek ve bu savaşın kazananı bir tek Amerika ve İsrail olacaktır. Kürtler ve Türklerin varlığı ne kadar Siyonistler ve emperyalistlerin umurunda…

 

Topraklarımızda bir iç savaş çıktığında acaba yıkılan binalar umutlar yetim kalan çocuklar dul kalan kadınlar ve öldürülmüş erkekler kim için bu değerleri yitirmiş olacaklar. PKK bugüne kadar Kürt ve Türk halkı arasında bir iç savaş çıkaramadı ve halk buna bugüne kadar destek vermedi. Ama yarın öyle operasyonlar öyle suikastlar yapılırsa ve intikam duyguları kabarırsa bunu önünü kim alacak.

 

FETÖ örgütü darbeyi başarmış olsaydı komşumuz İran ile savaş kaçınılmaz olacaktı. Çünkü Gülen İran’a ve Şia’ya Amerika kadar nefret doludur. Kendisine bağlı generaller İran’a karşı savaş açmak için bir emir almaları yeterdi. Ama bu gerçekleşmedi fakat yeni oyun ve alçaklıklarla bu yeniden hortlatılabilir. Yemen, Irak, Suriye, Libya, Tunus ve benzeri yerlerde 22 ülkenin sınırları ve statüleri değişecek denilirken bunlar örnek teşkil etmiyor mu?

 

Rahmetli Erbakan Hoca; “Eğer bir gün Suriye söz konusu olursa bilin ki hedef Türkiye’dir” dediğini acaba kaç kişi ciddiye alarak bugünlere gelmeye kader dedi…

 

Kürt ve Türk halkının İslam’a verdiği değerle Amerikancı oyunlara gelmemesi ve İslami kardeşlik hukukunu pekiştirmesi dileğiyle….

 

Selam ve dua yeryüzünde fitne ve fesada karşı duranlara… 

 
Etiketler: İÇ, SAVAŞ, ÇIKARMAK, İÇİN, HERŞEYİ, GÖZE, ALDILAR!,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
06 Eylül 2016
İSLAM COĞRAFYASINDA EMPERYALİST CEPHELEŞME!
25 Ağustos 2016
DARBE GİRİŞİMİNİN EVVELİ VE SONRASI…
16 Ağustos 2016
AMERİKANCI İSLAMIN ÖNCÜLERİ AKP VE CEMAAT Mİ?
28 Haziran 2016
YIKILAN YÜKSEKOVA’YI GEZDİM GÖRDÜM!
13 Haziran 2016
RAMAZAN VE GÜNÜMÜZ MÜSLÜMANLARI!
24 Mayıs 2016
AKP'DE HERŞEY CB'NI ERDOĞANA GÖRE DÜZENLENİYORSA BUNUN ADI NEDİR?
13 Mayıs 2016
SARAY DARBESİNİN SONUNDA AKP NEREYE DOĞRU GİDİYOR!
21 Nisan 2016
ÇATIŞMALARA SEBEP OLAN SİYASETİ İYİ OKUYAMAMAK!
05 Nisan 2016
MÜMİNLER Mİ KARDEŞTİR YOKSA MÜSLÜMANLAR MI?
22 Mart 2016
ORTADOĞUDA GELİŞEN OLAYLAR VE TÜRKİYENİN DURUMU!
01 Mart 2016
SİYONİZMİ ÜMMETE TANITAN LİDER; ERBAKAN!
23 Şubat 2016
DEMOKRATİK İSLAM KONGRESİ SONUÇ BİLDİRGESİ VE DÜŞÜNDÜRTÜKLERİ - 4
04 Şubat 2016
DEMOKRATİK İSLAM KONGRESİ SONUÇ BİLDİRGESİ VE DÜŞÜNDÜRTÜKLERİ – 3
26 Ocak 2016
DEMOKRATİK İSLAM KONGRESİ SONUÇ BİLDİRGESİ VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ-2
04 Ocak 2016
DEMOKRATİK İSLAM KONGRESİ SONUÇ BİLDİRGESİ VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ-1
22 Aralık 2015
RUSYA UÇAĞINI DÜŞÜRMENİN YOLU İSRAİL İLE ANLAŞMAYA DOĞRU MU GİDER!
09 Aralık 2015
ALLAH'IN ADIYLA ALDATMAK HEM İNSANİ HEM ŞEYTANİ BİR İŞTİR!
30 Kasım 2015
IŞİD ABD VE RUSYANIN ORTAK DÜŞMANI MI?
17 Kasım 2015
G20 ZİRVESİ, PARİS KATLİAMI VE IŞİD’E KARŞI SAVAŞ!
05 Kasım 2015
AKP’NİN SEÇİM ZAFERİ(!) VE BİR KOMPLO TEORİM…
27 Ekim 2015
BU SEÇİMDE BARAJ SORUNU YOK
14 Ekim 2015
KAOS ORTAMINDAN KİM BESLENİR!
28 Eylül 2015
MUVAHHİD MÜSLÜMANLARA NE OLDU!
17 Eylül 2015
MADEMKİ SİYASALLAŞIP TÜRKİYELİLEŞTİNİZ!
27 Ağustos 2015
YENİDEN SEÇİME GİRMEK İÇİN OYNANAN KİRLİ OYUN!
04 Ağustos 2015
ABDULLAH ÖCALAN SORUNU ÇÖZEBİLİR Mİ?
10 Temmuz 2015
İSLAM COĞRAFYASINDA EMPERYALİZMİN EMELİ!
24 Haziran 2015
AMERİKA'NIN EŞEĞİNE BİNEN DAİMA YAYADIR
11 Haziran 2015
SEÇİMLERDE HDP BARAJI AŞTI AMA
03 Haziran 2015
SEÇİM YOLUNDAKİ SON VİRAJ!
26 Mayıs 2015
SÖMÜRÜ AJANLARI VE ONUN YERLİ İŞBİRLİÇİLERİ
20 Mayıs 2015
DİN ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAK VEYA DİNİ SİYASET!
12 Mayıs 2015
SEÇİMLERİ ERTELEME SENARYOSU VE GELİŞMELER!
05 Mayıs 2015
SEÇİMLER BİR MEYDAN SAVAŞI MI?
28 Nisan 2015
SEÇİMİ SEÇMENE SORDUK!
21 Nisan 2015
SEÇİM VE BEKLENTİLERİMİZ ?
13 Nisan 2015
BİR SEÇİM ANALİZİ VE AYSBERGİN BİLİNMEYEN YÜZÜ…
30 Mart 2015
YEMENE SALDIRI ARAP BAHARININ DEVAMI…
24 Mart 2015
YA RABBİ! BİZ MÜSLÜMANLAR SUÇLUYUZ…
18 Mart 2015
SİYASETTE KUMAR OYNAMAK!
10 Mart 2015
GERÇEK İSLAM YERİNE ALDATICILARIN İSLAM’I AŞILANIYOR!
17 Şubat 2015
AMERİKANCI PARTİYE MÜCAHİTLERİN ADAYLIK HÜCUMU?
16 Şubat 2015
VAN’DA YAPILAN KÜÇÜK MİLLET MECLİSİ TOPLANTISI
06 Şubat 2015
GÖRÜNÜRDE SEÇİM İTTİFAKI VAR GİBİ!
29 Ocak 2015
ALLAH’IN RAZI OLDUĞU İSLAM’I NE KADAR BİLİYORUZ?
20 Ocak 2015
AMERİKANCI İSLAMIN ÖNCÜLERİ AKP VE CEMAAT Mİ? 4
13 Ocak 2015
AMERİKANCI İSLAMIN ÖNCÜLERİ AKP VE CEMAAT Mİ? (3)
07 Ocak 2015
AMERİKANCI İSLAM'IN ÖNCÜLERİ AKP VE CEMAAT Mİ? (2)
05 Ocak 2015
AMERİKANCI İSLAMIN ÖNCÜLERİ AKP VE CEMAAT Mİ? (1)
20 Kasım 2014
ALLAH’A İMAN ETTİK DEMEK YETİYOR MU?
18 Kasım 2014
ALLAH’A İMAN ETTİK DEMEK YETİYOR MU?
04 Kasım 2014
ALLAH'IN İNSANDAN İSTEDİĞİ VE GÜNÜMÜZDE İNSANIN HEDEFİ...
28 Ekim 2014
MESELELERE NAMLUNUN UCUNDAN BAKMAK!
15 Ekim 2014
BU NASIL BİR İŞTİR! HERKES DİĞERİNE DÜŞMAN!
30 Eylül 2014
IŞİD BAHANE ASIL HEDEF İRAN VE SURİYE... (HEDEFLENEN SAVAŞA İRAN VE TÜRKİYEYİ ÇEKMEK)
23 Eylül 2014
İSLAM ÜMMETİNİN MAZLUMLARI KÜRTLER!
16 Eylül 2014
İSLAM COĞRAFYASINDA ÇOK BİLİNMEYENELİ DENKLEM VE TÜRKİYE!
09 Eylül 2014
ORTADOĞUDA SİYASAL KAOS VE DURUMUMUZ!
29 Ağustos 2014
VANDA NELER OLUYOR?
20 Ağustos 2014
TÜRKİYE'Yİ MASONLARIN YÖNETTİĞİNİ BİLMEYEN VAR MI?
15 Ağustos 2014
CUMHUR BAŞKANILIĞI SEÇİMİNİN ARDINDAN DÜŞÜNDÜKLERİMİZ...
01 Ağustos 2014
Sonları Yaklaşan Yahudilerin Acelesi
23 Temmuz 2014
ALLAH’IN LANETLEDİĞİ KAVİM SİYONİST YAHUDİLER
01 Temmuz 2014
RAMAZANA GİRERKEN İSLAM DÜNYASININ DURUMU!
25 Haziran 2014
IŞİD VE BENZERİ TEKFİRCİLER GRUPLAR KİMİN ADINA ÇALIŞIYOR?
17 Haziran 2014
SİYONİSTLEŞTİRİLENLER (3)
12 Haziran 2014
SİYONİSTLEŞTİRİLENLER (2)
04 Haziran 2014
SİYONİSTLEŞTİRİLENLER (1)
30 Mayıs 2014
KÜRTLERİN TARİH SAHNESİNDEKİ YERİ VE KONUMU!
18 Mayıs 2014
MÜSLÜMANLARIN SİYASET ANLAYIŞI VE BEDİUZZMANIN SİYASETE BAKIŞI
15 Mayıs 2014
ABDULLAH ÖCALAN’IN DEMOKRATİK İSLAM KONGRESİNE GÖNDERDİĞİ MEKTUP VE KONU İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELER 2
13 Mayıs 2014
ABDULLAH ÖCALAN’IN DEMOKRATİK İSLAM KONGRESİNE GÖNDERDİĞİ MEKTUP VE KONU İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELER 1
22 Nisan 2014
FATİHANIN SURESİNİN HAYATIMIZA YÖN VERMESİ
08 Nisan 2014
TÜRKİYEDE AKP İLE KAZANAN İSLAMİZASYON OLDU…
03 Nisan 2014
TEBRİKLER AKP (!)
25 Mart 2014
SEÇİME DOĞRU GİDERKEN SİYASETİN ÇİRKİNLEŞMESİ….
14 Mart 2014
MİLLİ GÖRÜŞÜ BÖLEN ABD DESTEKLİ PARTİ AKP…
02 Mart 2014
AKP ile başlayan siyasal süreç ve gerçekler (4)
25 Şubat 2014
AKP İLE BAŞLAYAN SİYASAL SÜREÇ VE GERÇEKLER 3
18 Şubat 2014
AKP İLE BAŞLAYAN SİYASAL SÜREÇE VE GERÇEKLER (2)
18 Şubat 2014
AKP İLE BAŞLAYAN SİYASAL SÜREÇ VE GERÇEKLER - 1
Haber Yazılımı