Haber Detayı
30 Nisan 2017 - Pazar 22:15
 
Van yaşanabilir kentler arasında kaçıncı sırada?
Türkiye'nin yaşamak ve çalışmak için en iyi kentleriyle birlikte en mutlu kentleri de belli oldu. Doğal güzelliği, konumu ve potansiyellerine rağmen Van terör olayları ve benzer nedenlerle yine sonlarda yer aldı.
YAŞAM Haberi
Van yaşanabilir kentler arasında kaçıncı sırada?

ŞEHRİVAN HABER - Forbes, "İş Yapmak ve Yaşamak İçin En İyi Kentler" araştırmasının sonuçlarını yayınladı. Araştırma, 94 başlıktaki veri setine göre hazırlandı. Van tüm güzelliğine ve potansiyeline rağmen hazırlanan listede Doğu ve Güneydoğu kentleriyle birlikte sonlarda yer aldı.

Oluşan veri seti 4 ana kategoriden oluşuyor:  Beşeri Sermaye ve Yaşanabilirlik, Marka Becerisi ve Yenilikçilik, Ticaret Becerisi ve Üretim Potansiyeli, Erişilebilirlik.

İşte araştırmanın 2016 yılı için çarpıcı sonuçları...

 

YAŞAMAK VE ÇALIŞMAK İÇİN EN İYİ KENTLER ARAŞTIRMASI SON 10!

81-MUŞ

80-ŞIRNAK

79-HAKKARİ

78-SİİRT

77-BİTLİS

76-AĞRI

75-IĞDIR

74-ARDAHAN

73-YOZGAT

72-VAN

71-BATMAN

 

EN MUTLU KENT SİNOP!

Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) 2014 yılı araştırmasına göre Türkiye'de en mutlu insanların yaşadığı kentler sıralamasında birinci olan Sinop, 2016'da da ilk sırada yer aldı. TÜİK tarafından daha önce yapılan araştırmalarda "Yaşam memnuniyeti en yüksek, en güvenli şehir, yaşlı nüfusun en fazla olduğu kent" gibi konularda ilk sırada bulunmasıyla dikkati çeken Sinop, yeniden Türkiye'nin en mutlu insanlarının yaşadığı kent seçilerek ikinci kez bu unvanın sahibi oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Van, yaşanabilir, kentler, arasında, kaçıncı, sırada?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı