Haber Detayı
13 Ocak 2018 - Cumartesi 14:51
 
Van şoför esnafı sandık başında
Uzun süredir beklenen Van Şoförler Odası Başkanlık seçimi yogun güvenlik önlemleri altında başladı. Van Anadolu Öğretmen Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda yapılan seçim öncesi konuşan adaylar, üyelerine oda hakkında bilgiler verdi.
GÜNCEL Haberi
Van şoför esnafı sandık başında

Uzun süredir beklenen Van Şoförler Odası Başkanlık seçimi yogun güvenlik önlemleri altında başladı. Van Anadolu Öğretmen Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda yapılan seçim öncesi konuşan adaylar, üyelerine oda hakkında bilgiler verdi.  

 

Van Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimleri sabah saatlerinde büyük bir katılımla başladı. Yoğun güvenlik önlemleri altında üyeler tek tek üst aramasında geçirilerek solona alınırken, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile seçimlere start verildi. Divan kurulunun oluşturulmasından sonra ilk sözü Faruk Alpaslan aldı.

 

ALPASLAN: SİZ İSTEDİNİZ BEN ADAY OLDUM

Kırmızı oy pusulasıyla seçime giden Faruk Alpaslan, 4 yılı geride bıraktıklarını söyleyerek, "Dört yılı daha geride bıraktık. 4 yıl önce yine bu salonda tercihinizi yapmıştınız. Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu genel başkan yardımcılığına yine ben seçildim. Bu da yine sizlerin sayesinde oldu. Bu zamana kadar her daim sorunlarınızı gündeme getirdik ve sorunları çözmede çaba harcadık. 4 yıl önce yine bu salonda verilen vaatler vardı. O Vaatler yerine getirildi mi? Bizden 4 yıl önce bu görevi devralan arkadaşlarımız ne yaptı sormak isteriz. Yine sizler istediniz ben tekrar başkan adayı oldum. Bu seçimin barış ve kardeşlik içinde bitmesini temenni ediyorum." Dedi.

 

TUĞRUL: BİZ ŞİKÂYETLERE MARUZ KALDIK

Alpaslan'ın ardından konuşun başkan adayı Mehmet Emin Tuğrul, "Dört yıl önce bize bu salonda yetki verdiniz. Bizde hizmeti esas alarak 4 yılı geride bırakmış olduk. 4 yıl boyunca hiç kimseye kapımızı kapatmadık. Her daim şoför esnafımızın yanında olduk ve onların sorunlarının çözümleri için canla başla çalıştık. Biz yine burada sizlerden tekrar yetki istiyoruz. 1954 ile 2014 yılları arası yaklaşık 60 yıldır Van Şoförler ve Otomobilciler Odası’na müfettiş gelmedi. Biz şikâyetlere maruz kaldık, öyle bir hale getirdiler ki her altı ya da 3 ayda bir odamıza müfettişler tarafından denetimler yapıldı. Yapılan hiçbir denetimde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı ve odamız hiçbir cezai işlem ile karşı karşıya bırakılmadı. Bizim kimseye verilmeyecek hesabımız yok. Alnımız ak, başımız dik. Seçimin herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum." Dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından oy kullanma işlemi başlarken, seçimlere mevcut başkan Mehmet Emin Tuğrul beyaz liste, Faruk Alpaslan ise kırmızı oy pusulası ile girdi. 

Kaynak: (Şehrivan) - Şehrivan Gazetesi Editör: Meral Yıldız
Etiketler: Van, şoför, esnafı, sandık, başında,
Yorumlar
Haber Yazılımı