Haber Detayı
11 Şubat 2018 - Pazar 11:28
 
Van Gölü ve Çevresi Hava Durumu nasıl olacak
Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezimizce 11.02.2018 tarihinde yapılan değerlendirmelere göre bölge genelinde yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimlerin hafif kar yağışlı geçmesi beklenmektedir.
YAŞAM Haberi
Van Gölü ve Çevresi Hava Durumu nasıl olacak

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezimizce 11.02.2018 tarihinde yapılan değerlendirmelere göre bölge genelinde yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimlerin hafif kar yağışlı geçmesi beklenmektedir. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus, yer yer sis hadisesi görüleceği tahmin edilmektedir. Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin edilmektedir. Rüzgârın ise güneyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir.

 

Bölgede en düşük sıcaklıklar; Van’da –1,4, Bitlis’te -0,4, Hakkâri’de 1,9 ve Muş’ta 1,5 derece olarak ölçülmüştür.

En yüksek sıcaklıkların ise; Van’da 8, Bitlis’te 6, Hakkâri’de 8, ve Muş’ta 11 derece olması bekleniyor.

Van Gölü: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan, batısı güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), akşam saatlerinde 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, akşam saatlerinde 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Kaynak: (Şehrivan) - Şehrivan Gazetesi Editör: Meral Yıldız
Etiketler: Van, Gölü, ve, Çevresi, Hava, Durumu, nasıl, olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı