Haber Detayı
06 Ocak 2017 - Cuma 10:10
 
Van'daki sıkıntılar hat safhada
Barış ve huzur ortamının bozulmuş olması, ekonomik olarak bir krizin hakim olması gibi önemli sıkıntılar yaşayan kentin sıkıntıları dillendirilmeye devam ediyor.
SİYASET Haberi
Van'daki sıkıntılar hat safhada

Barış ve huzur ortamının bozulmuş olması, ekonomik olarak bir krizin hakim olması gibi önemli sıkıntılar yaşayan kentin sıkıntıları dillendirilmeye devam ediyor. Yerel yönetimlerde yeni bir dönemin başlaması ile birlikte gündemin bir anda değiştiği kentte önemli konularda çözüm için adımlar atılırken halihazırda halen bir çok konuda ise çözüm bekleniyor. Bu konuların çözümü için ise kentteki muhalefet partileri de sorunları ortaya koyarak çözümün parçası olma mücadelesi veriyor.

 

VAN DUYARLILIĞI GÜÇLÜ İKİ SİYASETÇİ

Son yıllarda ekonomik olarak sıkıntılı bir süreçten geçen, yerel yönetimler alanında istediği yatırımları alamayan ve önemli hizmetlerden geri kalan Van’da muhalefet partileri çözüm taleplerini ve sorunları dillendirmeye devam ediyor. Kentte sıkıntıların sıkça konuşulmaya ve gündeme getirildiği bir süreçte muhalefet partileri de çözüm bekleyen konuları sık sık ön plana getirirken Şehrivan’a konuşan CHP Van il başkanı Mehmet Kurukçu, Van’ın istisnasız tüm sıkıntılarını yüksek ses ile dile getiren SP il başkanı Özay İlhan mevcut bazı sıkıntıları dile getirdi. CHP il başkanı otogar sıkıntısından çevre yoluna kadar önemli konulara değinirken, SP il başkanı İlhan ise şu sıralar kentteki bir çok kurum ve kuruluşa yaptığı ziyaretlerde tarım ve hayvancılıktaki mevcut durumu dillendirdi. Van’da milletvekilleri bulunmamasına rağmen kentin sorunlarını takip etme konusunda duyarlılıkları üst seviyede olan Kurukçu ve İlhan, bir çok konunun da dile getirmesinde önemli rol oynarken, son açıklama ve ziyaretlerinde de yine birbirinden önemli konuları konuşmaya devam ediyor.

 

 

Kaynak: (Şehrivan) - Şehrivan Gazetesi Editör: Ömer Altınal
Etiketler: Van'daki, sıkıntılar, hat, safhada,
Yorumlar
Haber Yazılımı