Haber Detayı
12 Ağustos 2017 - Cumartesi 16:09
 
Van'da FETÖ'cü şahıs kaçmaya çalışırken yakalandı!'
Kapıköy Gümrük Kapısından İran'a çıkış yapmak isterken gözaltına alınan bir kişi FETÖ/PDY'ye üye olmak suçundan tutuklandı.
GÜNCEL Haberi
Van'da FETÖ'cü şahıs kaçmaya çalışırken yakalandı!'

Van'ın Saray İlçesi'nde bulunan Kapıköy Gümrük Kapısında görevli muhafaza memurları, İran’a çıkış yapmak üzere gelen bir yolcunun hal ve tavırlarından şüphelendi.

 

Memurlar, şahsın kimlik ve pasaportunu kontrol ederken pasaportun Selman Kılcı adına düzenlendiğini ve çıkış mühründe bir farklılık olduğunu tespit etti. Mührün sahte olması ihtimali üzerine Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliğince şahıs gözetim altına alınırken, pasaportu da incelenmek üzere Van Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube Müdürlüğüne gönderildi. Pasaport şubenin yaptığı incelemede, pasaportta yer alan çıkış mührünün numarasının ve renginin farklı olduğu tespit edildi.

 

Bunun üzerine pasaportun seri numarasıyla yapılan sorguda pasaportun Selman Kılcı'ya ait olmadığı ve Mendo Eyikat'a ait olduğu ortaya çıkarıldı. Mendo Eyikat'ın yapılan kimlik sorgusunda da FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan arandığı tespit edildi ve Saray Cumhuriyet Başsavcılığına haber verildi.

 

Saray Cumhuriyet Başsavcılığının hakkında gözaltı kararı verdiği Eyikat, sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Kaynak: (Şehrivan) - Şehrivan Gazetesi Editör:
Etiketler: Van'da, FETÖ'cü, şahıs, kaçmaya, çalışırken, yakalandı!',
Yorumlar
Haber Yazılımı