Haber Detayı
08 Ağustos 2017 - Salı 10:46
 
Erdoğan'ın çağrısı harekete geçirdi: AK Parti il başkanı görevi bırakıyor!
Erdoğan yorulan varsa çekilsin demişti ilk istifa geldi... Gözler diğer illerde...
SİYASET Haberi
Erdoğan'ın çağrısı harekete geçirdi: AK Parti il başkanı görevi bırakıyor!

AK Parti Bursa İl Başkanı Cemallettin Torun, parti genel merkezinde yapılan istişareler sonucu yeni kongrede il başkanlığına aday olmayacağını açıkladı.

Cemalettin Torun, adaylığı ile ilgili kararını Bursa İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında açıkladı.

Torun, bu kararın herhangi bir olumsuzluk sonucudeğil parti merkezi ile yapılan uzun soluklu istişareler sonucualındığını söyledi. Torun, şöyle dedi:

BAYRAĞI YENİ BİR ARKADAŞA DEVREDECEĞİM

"Bu görevlerin geçici olduğunu her birimiz biliyoruz. Bize düşen bu bayrak değişimini yaşayan arkadaşlarımızın birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek davranışlardan uzak kalması, görevi yeni devralacak arkadaşımıza da bayrağı devredip daha ileri taşıma noktasında ona en büyük desteği vermesi gerekmektedir. Partimizin temel anlayışı budur.

YENİ BAŞKANA EN BÜYÜK DESTEĞİ VERECEĞİM

Yaptığımız değerlendirmeler neticesinde ben yeni dönemde aday olmayacağım. Bu kongre sürecinde bayrağı yeni bir arkadaşımıza devredeceğim. Nasıl ki ben göreve geldiğimde önceki başkanlarımız bana destek olmuşlarsa benim de bundan sonra görevim yeni başkanımıza en büyük desteği vermek olacaktır."

GENEL MERKEZDE DEĞERLENDİRMELER YAPILIYOR

Cemalettin Torun, gazetecilerin aday olmamasının gerekçesini sorması üzerine, "Yaklaşık 3-4 aydır bu istişare süreci içerisindeyiz. Bunların neticesinde genel merkezimizde de değerlendirmeler yapılıyor. Sonuç olarak bu konuda bir tavsiye noktasına dönülüyor. Aday olmama kararı bu geniş istişare neticesinde alınan bir karardır" yanıtını verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan'ın, çağrısı, harekete, geçirdi:, AK, Parti, il, başkanı, görevi, bırakıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı