Haber Detayı
08 Ocak 2017 - Pazar 16:11
 
Erciş'te kentsel dönüşüm başladı!
Depremde en büyük yarayı alan ilçe olan Erciş'te başta Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci'nin olmak üzere yaptığı girişimler sonuç verdi. Kentsel dönüşüm ile ilgili tüm çalışmaların ardından yıkımın ve yeni yapıların yapılması için de çalışmalar başladı.
İLÇELER Haberi
Erciş'te kentsel dönüşüm başladı!

Van'ın Erciş İlçesinde yapılacak 1 nci kentsel dönüşüm projesi çalışmalarının startı verildi. Van'ın Erciş ilçesinde startı verilen 1 nci kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıkım calışmalarının yapılacağı alandaki iş yeri sahiplerinin ve kiracıların iş yerlerin boşaltmalarıyla yıkım startı verildi.

Yıkım çalışmalarının ardından yıkımı gerçekleştirilen iş yerlerinin yeniden yapılarak kentsel dönüşüm projesi kapsamına alınarak esnafa kolaylık sağlanması esnaflar tarafından da olumlu karşılandı. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılacak çalışmaların Van’ın Erciş ilçesindeki esnafa ve ilçenin ekonomisine olumlu katkı sunacağını belirten esnaflar ilgililere de teşekkür ettiler. Kentsel Dönüşüm kapsamında yapılacak çalışmaların bir an önce bitirilip iş yerlerini sahiplerine teslim edilecek olmasını değerlendiren esnaflar, depremden sonra esnafın yaşadığı sıkıntının giderilmesine katkı sunan nacak bu projeye destek olan herkese minnettar olduklarını belirttiler.

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi'nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ Başkanlığıyla yaptığı görüşmeleri yakından takip ettiğini belirten esnaflardan Esat Çalışkan; 'Kentsel dönüşüm çalışmalarını yakından takip eden, ilçemizin sorunlarıyla birebir ilgilenen ve her fırsatta Erciş'imize desteklerini sunan Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcımız Sayın Fatih Çiftçi’ ye, AK Parti Hükümetimize, Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, TOKİ Başkanına ,Erciş Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Şirin Yaşar'a, Erciş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İzzet Yağar'a, Başkan Yardımcısı Murat İzgi'ye teşekkür ediyoruz' dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erciş'te, kentsel, dönüşüm, başladı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı