Haber Detayı
08 Mayıs 2017 - Pazartesi 13:59
 
CHP-HDP ittifakı mı geliyor?
Son haftaların kamuoyunda en çok konuşulan konusu olan Hayır cephesinin cumhurbaşkanı adayı, yüzde 49 kanadının ittifakının ardından gözler CHP-HDP ittifakına çevrildi. O iddialara CHP'li bir isimden açıklama geldi.
SİYASET Haberi
CHP-HDP ittifakı mı geliyor?

CHP'li Bekaroğlu, '2019'da CHP-HDP ittifakı söz konusu olabilir mi?' sorusuna 'Herkesle ittifaka açık olmalıyız' şeklinde cevap verdi.

Mehmet Bekaroğlu, Evrensel gazetesinden Serap İlgün'e verdiği röportajda "Herkesle ittifaka açık olmalıyız" dedi.

İşte Bekaroğlu'nuun o ifadesi:

Selahattin Demirtaş, referandum sonuçlarını değerlendirdiği mesajında “demokrasi ortak paydasında önümüzdeki dönem yeni ittifak olasılıkları şekillenebilir. Siyaset kurumu buna açık olmak zorundadır” dedi. 2019'da CHP-HDP ittifakı söz konusu olabilir mi?

Buna bugünden bir şey söylemek gerçekten mümkün değil. Ama şunu söyleyebilirim; eğer referandumda ortaya çıkan tabloyu devam ettireceksek -ki ettirmeliyiz-, bu tabloya katkı sağlayan herkesle ittifaka herkesin açık olması lazım. Şu partiyle koalisyon yapıp yapmama, ittifak yapıp yapmama diye bir tartışma olmaz. İttifakın şartları olur vs. ayrı bir şey, ama ilkesel olarak elbette herkesle oturup konuşmak lazım. Zaten, “Şunla konuşmam, bununla yapmam” derseniz, referandumda kendiliğinden olan tabloyu bozarsınız.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP-HDP, ittifakı, mı, geliyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı