Haber Detayı
19 Mayıs 2017 - Cuma 09:00
 
BU NE GÜZEL ‘GENÇLİK’!
Son dönemlerde adından söz ettiren etkinliklerin, akademik çalışmaların ve büyümenin sürdüğü Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde Edebiyat Fakültesi üniversitenin parlayan yıldızı olmaya devam ediyor.
GÜNCEL Haberi
BU NE GÜZEL ‘GENÇLİK’!

Son dönemlerde adından söz ettiren etkinliklerin, akademik çalışmaların ve büyümenin sürdüğü Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde Edebiyat Fakültesi üniversitenin parlayan yıldızı olmaya devam ediyor. Etkinliklerin ve çalışmaların hiç eksik olmadığı Van’da birbirinden parlak öğrenciler yetişip isimlerinden söz ettiriyor. Bu kez dikkatleri üzerine çeken öğrenciler ise Türk Dili ve Edebiyat Fakültesi’nin öğrencileri oldu. Öğrencileri sıradışı bir sergi ile göz doldurdu.

 

Kent ile bağlarını iyice güçlendiren Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde hem akademik hem halka yönelik çalışmalar hiç ara vermiyor. Üniversite akademik olarak her gün farklı programlar ile yurt içi ve yurt dışından önemli isimleri ağırlayıp uluslar arası üniversite olma yolunda emin adımlar ile ilerliyor. Üniversitenin bu atağı sürerken öğrenciler de birbirinden güzel işler yapmaya devam ediyor. Bunlardan birisi de Edebiyat Fakültesi’nde gerçekleşti.Yüzüncü Yıl Üniversitesi Edebiyat Fakültesi bünyesinde Yrd. Doç. Dr. Sevda Eratalay’ın yönlendirmesiyle şekillenen Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü I. Sınıf öğrencilerinin “Devekuşu” adlı resim sergisi oldukça ilgi gördü. Hayvanların farklı türler ile bütünleştirilerek anlamlar yüklendiği resimler sergiye katılanlardan tam not alırken sıra dışı çalışmaya öğretim üyeleri ve üniversite yönetiminden de tebrik geldi.

 

TAŞTAN: UMUT VERİCİ!

Açılışa katılan Yüzüncü Yıl Üniversitesi genel sekreteri Prof. Dr. Yusuf Uzun, “Bu tür görsel çalışmaların Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencilerinden çıkmış olması oldukça dikkat çekicidir” dedi.  Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Taştan ise “Gençlerin bu tarz yaratıcı çalışmalara imza atmış olmasına oldukça umut verici” bulduğunu belirtti. 

 

SIRADIŞI BİR SERGİ OLDU...

Taştan ayrıca: “Öğrencilerin deyimiyle bu sergi; içimizdeki hayal gücünü ortaya çıkaran ve insanlığımızı bir kez daha hatırlatan, konuşamadığımız, yapamadığımız ve cesaret edemediğimiz iyiliklerin resmedilmiş halidir. Serginin ilginç tarafı, birkaç farklı hayvanın birleşiminden oluşan yeni bir türün sadece fantastik biçimde resmedilmesi değil, aynı zamanda yeni adlandırmalarla ruh bulan bu varlıkların dünyaya ne şekilde hizmet edeceğinin de hikâye edilmiş olmasıydı.


ŞEHRİVAN HABER: HAKAN İZGİ

Kaynak: Editör: Ömer Altınal
Etiketler: BU, NE, GÜZEL, ‘GENÇLİK’!,
Yorumlar
Haber Yazılımı