Haber Detayı
07 Ekim 2017 - Cumartesi 14:45
 
5 futbolcu milli takım kadrosundan çıkarıldı
Pazartesi günü Finlandiya ile karşılaşacak olan A Milli Takım'da Arda dahil 5 futbolcu deplasmana götürülmeyecek.
SPOR Haberi
5 futbolcu milli takım kadrosundan çıkarıldı

İzlanda'ya 3-0 yenilerek 2018 Dünya Kupası Finalleri'ne gitme hakkını kaybeden A Milli Takımı'da 5 futbolcu kadrodan çıkarıldı. 

 

FİNLANDİYA'YA GÖTÜRÜLMEYECEKLER

Tribünlerden tepki alan Arda Turan, hafif sakatlığı bulunan Burak Yılmaz, Volkan Şen, Nuri Şahin ve kart cezalısı Caner Erkin Finlandiya'ya götürülmüyor.

 

 

İşte TFF'den yapılan açıklama:

2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri'nde 9 Ekim'de deplasmanda Finlandiya ile karşılaşacak A Milli Takımımızda Arda Turan, Burak Yılmaz, Nuri Şahin ve Volkan Şen sakatlıkları nedeniyle, Caner Erkin ise Finlandiya maçında sarı kart cezalısı olmasından dolayı aday kadrodan çıkarıldı.

A Milli Takım Sağlık Ekibi, İzlanda maçının ilk 45 dakikalık bölümünün ardından oyundan çıkan Nuri Şahin'in belinde zorlanma sonucu ağrı oluştuğunu, karşılaşma sonrasında ise Arda Turan'ın sol ayak 5. tarak kemiğinde, Burak Yılmaz'ın da her iki kasığında ağrı ortaya çıktığını, takımın bu sabah basına kapalı yaptığı çalışmada Volkan Şen'in ise bel bölgesinde kas ağrısı oluştuğunu açıkladı.

A Milli Takım Teknik Heyeti, Dünya Kupası finallerine katılma şansının dün oynanan maçın ardından yitirilmiş olması nedeniyle, dört futbolcunun riske edilmeyip tetkik ve tedavilerinin yapılabilmesi amacıyla Finlandiya seyahatine katılmamalarını uygun buldu.

Kaynak: (ensonhaber) - ensonhaber Editör: Önder Altınal
Etiketler: 5, futbolcu, milli, takım, kadrosundan, çıkarıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı